Sevinç Mert

Sevinç Mert

Ar-Ge Teknisyeni

İnovasyon Haftası ve Biz

 

OECD ve Eurostat'ın birlikte yayınladığı Oslo kılavuzuna göre 'İnovasyon'un tanımı; yeni veya önemli ölçüde değiştirilmiş ürün (mal ya da hizmet) veya sürecin; yeni bir pazarlama yönteminin ya da iş uygulamalarında, iş yeri organizasyonunda veya dış ilişkilerde yeni bir organizasyonel yöntemin uygulanmasıdır.

İnovasyon, hayatın her alanındadır. Yaşadığınız her yerdedir. İnovatif düşünceyi çocuğunuzu yetiştirirken kullanabileceğiniz gibi, bir ürünü tasarlarken de kullanabilirsiniz. İnsan Kaynakları alanından, Finansa, Üretime kadar her alanda kullanabilir, uygulayabilir, farklı bir bakış açısı geliştirebilirsiniz. Günümüz dünyasında inovasyon artık bir yaşam biçimi olma yolunda ilerlemektedir. Bu yolda öncü ve hızlı olanlar her zaman kazanacaktır.

Dört senedir bir türlü gidemediğim 'İnovasyon Haftası' etkinliğine nihayet 3 Aralık Perşembe günü gidebildim. Muhteşem bir deneyimdi.

Arçelik A.Ş.'nin'de ana destekleyici olduğu etkinlik; konuşmacılarından tutun da, katılan firmalarına kadar; sergilenen ürünlerinden, organizasyonuna kadar gayet keyifli idi.

Alana gittiğimizde bir Arçelik, Ar-Ge çalışanı olarak gözlerimiz hemen şirketimizin standını aradı. Stantta tanıdık yüzler görüp mutlu olduktan sonra, mis gibi Kapsüllü Türk Kahve Makinemizden kahvelerimizi içtik. Sn. Fatih Kemal Ebiçlioğlu'nun konuşma saati gelince, konferans salonuna indik.

Bazen bazı insanları birebir tanımasanızda çalıştığınız kurumda oluşan yüksek aidiyet duygunuz, onun o sahnedeki gururunu kendi gururunuz gibi algılamanıza sebep oluyor. Bize de öyle oldu. Sn. Fatih Bey'in konuşması gurur verici ve güzeldi. Şirket olarak yaptığımız inovatif ürünlerin\hizmetlerin\sosyal sorumluluk projelerinin tüm salona yansıması, herkesin alkışlaması, içinizdeki sesin; "Evet, ben de bu ekibin bir parçasıyım, işimi Aşk ile yapıyorum' demenize sebep oluyor.

Peki, Arçelik A.Ş. stantları ziyaretçiler tarafından nasıl karşılandı?

Stantlarımız her daim yoğun ve kalabalıktı. Özellikle sergilemiş olduğumuz "Yenilikçi Sağlık Çözümleri" ve "Kapsüllü Türk Kahve Makinesi" stantları sürekli ziyaretçi akınına uğradı.

"Yenilikçi Yaşam Çözümleri" standında sergilenen saat, gerçekten ihtiyaca ve çözüme odaklı idi. Tanıtımı fuarda yapılan saati birçok "müşteri nereden alabilirim ve fiyatı nedir?" diye sorguladı.

Saat, gayet şık ve hoş bir saat; cep telefonu uygulaması ile eşlenik olarak çalışıyor ve nabız, tansiyon, EKG ve kalp stres yaşınızı ölçüyor. Bu ölçümleri birebir cep telefonunuzda görebileceğiniz gibi, aynı zamanda isterseniz mail ortamında size elektronik posta olarak da gönderiyor.

Posta ile gelen ölçüm sonuçları.

 

SELAMLIQUE Kapsüllü Türk Kahve Makinesi'nin tasarımı ziyaretçiler tarafından ilgi çekici bulundu.

Gün bitiminde her ne kadar çok yorulmuş olsak da; oldukça keyifli, bir o kadar bilginin paylaşıldığı, yeni şeylerin öğrenildiği bir etkinlik oldu. Ve tabii ki alandan ayrılmadan önce Kapsüllü Türk Kahve Makinemizden bir kahve daha içerek yorgunluğumuzu attık.

Biz işimizi; "Aşk ile yapıyoruz." Hayatınızın her alanında "Aşk" yanınızda olsun.

 

İÇERİKLER