Kurumsal Tanıtım

Kuruluş Yılı: 1955

Genel Müdürlük: İstanbul, Türkiye

Dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Arçelik A.Ş. yaklaşık 27.000 çalışanı, Türkiye, Romanya, Rusya, Çin, Güney Afrika ve Tayland'da 15 üretim tesisi(*), dünyanın dört bir yanındaki  satış ve pazarlama organizasyonu ve kendisine ait 10 markasıyla (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy ve Altus) 135’ten fazla ülkede ürün ve hizmet sunmaktadır.

Toplam Ciro:
2015/3. Çeyrek: 10,1 Milyar TL

İç Piyasa Pozisyonu:
Türkiye'nin en geniş hizmet ağına sahip şirketi Arçelik A.Ş., 2014 yılında beyaz eşya, ankastre ve klimada %49’un üzerinde paylar ile pazar lideri, LCD TV’de ise %22 seviyesinde pazar payı ile sektörün lider firmalarından biri olarak büyümesini sürdürmüştür.

Global Faaliyet Ağı:
6 ülkede 15 üretim tesisi(*)
27 ülkede faaliyet gösteren satış ve pazarlama organizasyonu
135’dan fazla ülkede ürün ve hizmet

(*) Beko Thai Co., Ltd (Rayong Tayland); 2014 Aralık ayında üretim ve satış pazarlama şirketi olarak kurulmuş olup 2016 yılı başında üretime geçmesi planlanmaktadır.

Uluslararası Pazarlar:
 

Arçelik A.Ş.

Türkiye’de güçlü liderliğini korurken, Romanya’da Arctic ve Güney Afrika’da Defy markaları ile açık ara pazar liderliğini sürdürmüştür.

Avrupa Solo Beyaz Eşya Pazarında Lider Marka Beko:

  • Avrupa’nın en fazla büyüyen beyaz eşya markası
  • İngiltere’nin öncü, Polonya’nın lider markası,
  • Almanya ve İtalya'da pazar payını en çok artıran marka.
  • Batı Avrupa’nın pazar payını en çok artıran markası

 

Ürün kesitleri