Teknoloji ve Yenilikçilik

Kendi teknolojisini geliştiren ve sektöründe uluslararası rekabette öne çıkan Arçelik A.Ş., Ar-Ge'yi stratejisinin bir parçası olarak ele almaktadır. Şirketin “Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonu, Ar-Ge stratejisinin özünü oluşturmaktadır.

Ar-Ge çalışmaları, Arçelik A.Ş.'nin strateji ve büyüme hedeflerine paralel olarak şekillenmektedir. Bu çerçevede hedef pazarlara uygun ürünler, rekabetçi teknolojiler, optimize edilmiş tasarım, çevreci yaklaşımlarla (enerji ve su tüketimi, ses gücü düzeyi) desteklenmektedir.

Ar-Ge gündemi, “Şirket vizyonu” doğrultusunda; çevreye saygılı, tüketicinin konforunu destekleyen, bugün ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayan, standartlara uyumlu, rekabette fark yaratan, kolay satın alınabilir ürünler tasarlamak ve üretmek olarak özetlenebilir.

Şirketin, araştırma, teknoloji ve ürün geliştirme faaliyetlerine yatırımları, 1980'li yılların sonlarına kadar uzanmaktadır. 20 yılı aşkın Ar-Ge deneyimine ve güncel teknoloji ile donatılmış Ar-Ge laboratuvarlarına sahip olan Arçelik A.Ş., gerek Türkiye'de gerekse sektöründe birçok ilki başararak; tüketicilerine çevreci, yeni ve gelişmiş özelliklere sahip ürünler sunmaktadır.

Arge Laboratuvarları

İÇERİKLER