Ödüller ve Başarılar

Çevreci Ödüller-Başarılar

       Beko, Almanya'da “Green Brands” ödülüne layık görülen ilk ev aletleri markası oldu.

       Çayırova Çamaşır Makinesi İşletmesi, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından EVET (Enerji Verimli Endüstriyel Tesis) kategorisinde birincilik ve Eskişehir Buzdolabı İşletmesi, SEVAP (Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri) kategorisinde ikincilik ödüllerine layık görüldü.

      Arçelik A.Ş., Karbon Saydamlık Projesi ile dünya çapında en yüksek performansa sahip şirketlerin yer aldığı “The A          List: The CDP Climate Performance Leadership Index 2016”ya ikinci kez girmeye hak kazandı. Arçelik A.Ş. Türkiye’de          bu listeye 2 kez giren ilk Türk sanayi şirketi oldu.

       Arçelik A.Ş. sürdürülebilirlik uygulamalarıyla 3. kez Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer aldı.

       Arçelik A.Ş., MSCI Global Sürdürülebilirlik Endeks Serilerinde “AAA” derecesi ile yer aldı.

       Beko ve Grundig kurutucular, ABD’de Environmental Protection Agency (EPA) tarafından “Energy Star – 2017 En Verimli  Ürün – Energy Star Most Efficient 2017” ödülünü aldı. 

     Kurumsal Ödüller-Başarılar

       Arçelik A.Ş., Alman Tasarım Konseyi’nin uluslararası arenadaki en seçkin organizasyonlarından biri olan Alman Tasarım    Ödülleri’nde altı ödüle layık görüldü. Yarışmada Cast Fırın “Winner”; Grundig Entry DAB Radio, Grundig Immensa LED  TV, Beko Superia Çamaşır Makinesi, VUX ve Cast Davlumbaz ise “Special Mention” ödülünün sahibi oldu.

       Arçelik Selamlique Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi, IF Design’da Türkiye’ye ilk kez mutfak ürünleri alanında “Altın Ödül”  getirdi.

       Arçelik A.Ş., Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) tarafından  14. kez düzenlenen TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nde Beko 300TR Yazarkasa POS projesi ile “Ürün Geliştirme Süreci” ödülünü aldı.

       Beko Almanya ürün gamındaki IndyFlex+ set üstü ocak HII 68600 PTX yüksek kalite, tasarım ve kullanım kolaylığı  kategorilerinde ve A+++ buzdolabı-dondurucu RCNE520E40ZX ile yine aynı kategorilerin yanı sıra ekoloji ve işlevsellik  kategorilerinde Plus X Ödüllerinin sahibi oldu. 

       Beko İtalya, “Çoklu-Kanal Müşteri Hizmetleri” projesi ile Club CMMC tarafından çağrı merkezi ve işveren arasındaki en iyi ortaklık ödülüne layık görüldü.

       Arçelik A.Ş. Pişirici Cihazlar İşletmesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Verimlilik Genel Müdürlüğü, Verimlilik Proje Ödüller’inde Büyük İşletmeler Ar-Ge Kategorisinde “Yüksek Verimli Gazlı Pişirici Yanıcı Tasarımı” projesi birincilik ödülüne layık görüldü.

       Arçelik Winterfest, Ace of MICE tarafından 2016’nın “En İyi Gençlik Festivali” seçildi.

       Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından 5. düzenlenen, Türk Patent Ödülleri’nde Arçelik A.Ş., “Patent Ligi Birincisi ve  “en çok uluslararası patent başvuru yapan şirket”  ödüllerinin sahibi oldu.

       Arçelik A.Ş., Capital Dergisi “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında Türkiye’nin en beğenilen üçüncü şirketi seçildi. Arçelik A.Ş. aynı araştırmada ayrıca, Dayanıklı Tüketim Kategorisi’nde de birinciliğe layık görüldü.

       Arçelik Yelken Takımı, İstanbul Boğazı’nda düzenlenen BMW Bosphorus Sailing Fest 2016 Yelken Yarışı’nı IRC2 sınıfında birinci olarak tamamladı. Aynı yarışta Beko Yelken Takımı da IRC4 sınıfında birinci oldu.

       Arçelik A.Ş.’nin Romanya pazarındaki lider markası Arctic, gösterdiği yüksek performansla BIZ Dergisi tarafından          “Romanya Değerleri Ödülü”ne layık görüldü.

       Arçelik, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) gerçekleştirdiği 2015’in İhracat Şampiyonları araştırmasında, en fazla          ihracat yapan yedinci şirket oldu.

       Grundig Music 45 DAB Radyo, Beko Cosmos Flush Handle Buzdolabı, Beko ABD tarzı FS Fırın, Beko ABD tarzı Pro Fırın, Arçelik El Blenderi, “Red Dot Award: Product Design” ödüllerine layık görüldü.

       Beko ankastre ürün grubu, Plus X Ödülleri’nde “Yılın En İnovatif Markası” ve “En İyi Tasarım” kategorilerinde ödüle layık  görüldü.

       Arçelik A.Ş., Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde en büyük ödül olan “Türkiye’nin En Başarılı Ar-Ge Merkezi” ödülünü ve sektör kategorisinde “Dayanıklı Tüketim Sektöründe En Başarılı  Ar-Ge Merkezi” ödüllerine layık görüldü.

       Arçelik A.Ş., Romanya’nın Bükreş şehrinde düzenlenen 7. Eurocloud yarışmasında “Best Business Impact Provided           by Cloud Services” kategorisinde Yedek Parça Tahminleme Projesi ile birincilik ödülünü alarak sektöründe bir ilke imza          attı.

       Design Turkey Tasarım Yarışması’nda; Beko SBS Cosmos Flush Handle Buzdolabı ve Arçelik Selamlique Kapsüllü Türk  Kahvesi Makinesi  “Üstün Tasarım” kategorisinde iki ödül ve “İyi Tasarım” kategorisinde Fourever 4 kapılı buzdolabı,  Mini Telve Türk Kahvesi Makinesi, Orion torbasız elektrik süpürgesi ve fırın ile “İyi Tasarım” kategorisinde dört ödülün  sahibi oldu. 

       Beko 70 cm kombi buzdolabı, ABD Blomberg solo fırın, ABD Beko Pro Fırın, Arçelik Mini Telve ve Beko Zeus Divide& Cook ürünleri IF Design 2016 Tasarım Ödüllerinin sahibi oldu. 

       Beko 70cm Kombi Buzdolabı ve Beko Profesyonel Fırın, Alman Tasarım Konseyi’nin uluslararası arenadaki en seçkin  ödülü olan Alman Tasarım Ödülleri’nde, Mutfak kategorisinde ‘Special Mention/Özel Mansiyon’ ödüllerinin sahibi oldu.

       Arçelik, MediaCat ve Ipsos iş birliğiyle her yıl gerçekleştirilen “Türkiye’nin Lovemarkları” araştırmasında 9. kez kendi kategorisinde Türkiye’nin en sevilen markası seçildi.

       Grundig VUX (Sanal Kullanıcı Deneyimi) ile Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı – CES’te “İnovasyon Onur Ödülü”ne layık görüldü.

       Arçelik A.Ş. Ankara Bulaşık Makinesi İşletmesi, Ankara Sanayi Odası “2016 Yılı İhracat Ödülü” ve “2016 yılı Ar-Ge  Ödülü”ne layık görüldü.

       Arçelik A.Ş., Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 5. düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’nda, “Ar-Ge Liderliği  Ödülü”ne layık görüldü.

       Almanya’da önde gelen test dergisi Stiftung Warentest (StiWa) tarafından Grundig GTA 38267 kurutucu “iyi” derece     ile birinci ve Beko DH 8534 GX0 kurutucu “iyi” derece ile ikinci oldu.

       Beko Hybrid kurutucu önde gelen Fransız Dergisi “Que Choisir” tarafından yapılan sıralamada birinci oldu.  

       Beko buzdolabı EverFresh+® teknolojisi, Çin Elektrikli Ev Aletleri Araştırma Enstitüsü (CHEARI) tarafından verilen “Yılın  Teknoloji İnovasyonu Ödülü”nü kazandı.

       Arçelik A.Ş., Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası, Altın Eldiven ve Altın Öneri İş Sağlığı ve Güvenliği  Yarışmasında,  “Pres Kalıp Bölgesindeki İş Kazalarının Önlenmesi” projesi ile  “Tavsiye Edilen Uygulamalar” alanında ödüle ve “Üç  Katlı El Arabası Ekipmanı” projesiyle ikincilik ödüllerine layık görüldü.

•       Defy, Sunday Times tarafından En İyi Marka Ödülü, İser ödüllerinde En İyi Tedarikçi ve En İyi Büyük Ev Aletleri Tedarikçisi ödülleri; TGI Icon ödüllerinde pişirme, soğutma, SDA ve banyo kategorisinde KZN Top Business ödülüne layık görülmüştür.