İşletmeler

Arçelik A.Ş.'nin üstün teknolojilerle üretilen ürün ve hizmetleri, bugün Türkiye, Romanya, Rusya, Çin ve Güney Afrika 15(*) üretim tesisinden çıkarak 135'dan fazla ülkede milyonlarca tüketiciyle buluşmaktadır.

“Sürdürülebilir Gelişim” yaklaşımı doğrultusunda, çevre dostu, verimli, teknoloji ve tasarımda yenilikçi, kullanımı kolay ürünler geliştirmeyi ve tüketicilere sunmayı hedefleyen Arçelik A.Ş., aynı zamanda, “küresel ısınma”, “azalan doğal kaynaklar”, “susuzluk” gibi geleceği tehdit eden konuların çözümüne yönelik sorumluluklarını yerine getirmek amacıyla çalışmalarına devam etmektedir. Arçelik A.Ş.’nin ürün geliştirme süreçlerinde odaklandığı öncelikli konulardan biri de, kaynak tasarrufudur.

Arçelik A.Ş.’de ürünlerin hayat çevrimi boyunca çevresel etkilerinin kontrol altına alınması, tasarım aşamasından başlayan bir süreç olarak ele alınmaktadır. Bu amaçla Arçelik A.Ş.’de Ar-Ge faaliyetlerini ve endüstriyel tasarım faaliyetlerini yürüten birimler, ürünlere yönelik tasarım çalışmalarını, teknolojik çalışmaları, ürün geliştirme ve iyileştirme çalışmalarını da yürütmektedir.

TPM ve Altı Sigma metodolojilerini uygulayarak maliyet azaltma, kalite ve süreç iyileştirme projeleri gerçekleştiren ve esnek üretim yapısıyla rekabet üstünlüğünü her geçen gün daha da artıran Arçelik A.Ş., işletmelerinde uluslararası standartlarda üretim teknolojisi ve kalitesine sahiptir. “Toplam Kalite” felsefesini esas alarak yürüttüğü süreçlerini Kalite Yönetimi, Çevre Yönetim Sistemi, Enerji Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri ile bütünleşik bir şekilde yönetmektedir.

Arçelik A.Ş.’nin Türkiye, Romanya, Rusya ve Çin'de faaliyet gösteren tüm üretim tesisleri ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 50001 belgelerine sahiptir. Şirketin Türkiye'deki genel müdürlük ve üretim kampüslerinden kaynaklanan sera gazı emisyonu envanteri, ISO 14064-1 Sera Gazı Emisyonu Standardına uygun olarak hesaplanmakta ve bağımsız bir kuruluş tarafından denetlenerek, belgelendirilmektedir.

Arçelik A.Ş.’nin enerji verimliliği alanında yürüttüğü çalışmalar sonucunda; Türkiye, Çin ve Romanya'daki üretim tesisleri olmak üzere toplam 9 işletmesi "Enerji Verimli Yeşil Tesisler" derecelendirmesinde en üst seviye olan "Platin" sertifika sahibidir.
 
Arçelik A.Ş. İşletmeleri “Üretimde Verimlilik” sloganıyla su, enerji tüketimi ve atıkların azaltılmasına yönelik projeler gerçekleştirmeye devam etmektedir.

 • Buzdolabı İşletmesi - Eskişehir, Türkiye
   
 • Pişirici Cihazlar İşletmesi - Bolu, Türkiye
   
 • Bulaşık Makinesi İşletmesi - Ankara, Türkiye
   
 • Çamaşır Makinesi İşletmesi - Çayırova/İstanbul,Türkiye
   
 • Çamaşır Kurutma Makinesi İşletmesi - Çerkezköy/Tekirdağ, Türkiye
   
 • Elektronik İşletmesi - Beylikdüzü/İstanbul, Türkiye
   
 • Kompresör İşletmesi - Eskişehir, Türkiye
   
 • Elektrik Motorları İşletmesi - Çerkezköy/ Tekirdağ, Türkiye
   
 • Arctic Soğutucu Cihazlar İşletmesi - Gaesti, Romanya
   
 • Çamaşır Makinesi İşletmesi - Changzou, Çin
   
 • Buzdolabı ve Çamaşır Makinesi İşletmesi - Kirzhach, Rusya
   
 • Pişirici Cihazlar ve Kurutucu İşletmesi - Jacobs, G. Afrika
   
 • Soğutucu Cihazlar İşletmesi - Ezakheni Ladysmith, G. Afrika
   
 • Buzdolabı İşletmesi - East London, G. Afrika 

 (*) Beko Thai., Ltd. (Rayong Tayland); 2014 Aralık ayında üretim ve satış pazarlama şirketi olarak kurulmuş olup 2016 yılı başında üretime geçmesi planlanmaktadır.

 

 

 

  

Kendi teknolojisi ile sektörün “ilk”lerinde ve “en”lerinde imzası olan Arçelik A.Ş., dünyada ve Avrupa'da tek çatı altında üretim yapan en yüksek kapasiteli tesislere sahiptir.