Beko ve FC Barcelona’dan çocuklar için ortak girişim: “Eat Like a Pro - Sporcu Gibi Beslen”

Arçelik A.Ş.’nin uluslararası markası Beko, sponsoru olduğu FC Barcelona ile birlikte çocukları sağlıklı beslenmeye teşvik etmek için “Eat Like A Pro-Sporcu Gibi Beslen” girişimini başlattı. Beko, çocuklarda obezite ve aşırı kilo sorununu engellemeyi hedefleyen girişimi IFA’da, sağlıklı tarifleriyle dünya çapında üne kavuşan yemek yazarı Ella Mills ve FC Barcelona’nın efsane oyuncusu Patrick Kluivert ile birlikte duyurdu. Kluivert, “15 yılı aşkın futbol kariyerim boyunca formda kalmamı sağlıklı beslenmeye borçluyum. Çocuklarıma da aynı alışkanlıkları aşıladım. Beko’nun “Eat Like a Pro” girişimi, dünya çapında çocuklara ve ailelere sağlıklı beslenme için ilham olacak” dedi. 

Avrupa’nın lider beyaz eşya markası Beko, resmi ortağı FC Barcelona ile birlikte küresel bir sorun haline gelen çocuk obezitesine karşı başlattığı “Eat Like a Pro” girişimini Berlin’de, IFA Fuarı’nda duyurdu. 
 
Önlem alınmadığı takdirde, 2025 yılına kadar 5 yaş altında obezite ya da fazla kilo sorunu yaşayacakların sayısının 70 milyona ulaşması bekleniyor. “Eat Like a Pro-Sporcu Gibi Beslen” girişimi de bu soruna dikkat çekerken, çocuklara sağlıklı beslenmeyi sevdirmeyi ve ailelere yol göstermeyi hedefliyor.
 
“Eat Like a Pro” kapsamında pek çok ülkede okullarda kampanya elçilerinin katılacağı etkinlikler düzenlenecek, eğitim materyalleri sağlanacak, aileler bilgilendirilecek.
 
hakan bulgurlu
 
Çocuklar Kahramanlarından İlham Alır
 
Arçelik A.Ş. CEO’su Hakan Bulgurlu, “Çocuklarda obezite sorunuyla iki şekilde mücadele edilebileceğine inanıyoruz; inovatif teknolojilerimizle sağlıklı beslenmeyi kolaylaştırarak ve çocukları sağlıklı beslenmeye özendirerek. “Eat Like a Pro” girişimiyle çocukları, kahramanları aracılığıyla bilinçli ve sağlıklı beslenmeye yönlendirerek, dünya genelinde sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sağlamak istiyoruz. Hedefimiz basit; önlem ve eğitimle çocuklarda obeziteyi azaltmak.” dedi. 
 
 
Efsane Futbolcu Kluivert’ten Destek
 
“Eat Like a Pro-Sporcu Gibi Beslen” kampanyasını destekleyen FC Barcelona’nın efsane futbolcusu Patrick Kluivert, bu girişimin tüm dünyada ailelere ve çocuklara sağlıklı beslenme konusunda ilham vereceğini söyledi.
 
Kluivert, basın toplantısında şöyle konuştu: “15 yılı aşkın futbol kariyerim boyunca formda kalmamı sağlıklı beslenmeye borçluyum. Bir sporcu olarak, yaşam boyu dengeli beslenmenin önemini biliyorum. Çocuklarıma da aynı alışkanlıkları aşıladım. Bu kampanyanın bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum.” 
 
ella - patrick

Sağlıklı Tarifler Beko Web Sitesinde
 
FC Barcelona’nın eski futbolcularından Patrick Kluivert ve lezzetten ödün vermeyen sağlıklı yemek tarifleri yazarı Ella Mills ile tanıtılan girişim, Ocak 2018 itibariyle tüm dünyaya yayılacak. 
 
Ella Mills ile FC Barcelona diyetisyeni Dra. Ma Antonia’nın ‘Eat Like a Pro’ için hazırladığı basit ve lezzetten ödün vermeyen sağlıklı tariflere www.beko.com/eatlikeapro web sitesinden ulaşılabiliyor.
 
Beko, sağlıklı beslenme konusunda farkındalık yaratmak için başlattığı kampanyanın başarısı için buzdolabı serisi, espresso makinesi, indüksiyon ocağı ve vakumlu blender’dan oluşan FC Barcelona serisini de tüketicileriyle buluşturuyor.
 
Videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
 

İÇERİKLER