Merkez Kalibrasyon Laboratuvarı

ARÇELİK A.Ş. Merkezi Kalite Güvence Yöneticiliği bünyesinde yer alan Merkez Kalibrasyon Laboratuvarı, TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) Yönetim Kurulu tarafından Kasım 2008’de akredite edilmiştir.

16 boyutsal kapsamda TÜRKAK’a akredite olan Merkez Kalibrasyon Laboratuvarı, elektrik-elektronik, sıcaklık ve nem, basınç, kuvvet, tork, terazi, devir kapsamlarında da standartlara uygun verdiği kalibrasyon hizmet kapsamlarından da akredite olabilmek için çalışmalarını sürdürmektedir. ARÇELİK A.Ş. Merkez Kalibrasyon Laboratuvarı TÜRKAK akreditasyon kapsamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.turkak.org.tr/akredite/kalibrasyon.htm

Bununla birlikte, Merkez Kalibrasyon Laboratuvarı’nın KOSGEB onaylı kalibrasyon laboratuvarı başvurusu Haziran 2009’da kabul edilmiş ve Merkez Kalibrasyon Laboratuvarımıza kalibrasyon yaptıran KOSGEB üyesi yardımcı sanayilerimizin kalibrasyon giderlerinin %50’sini teşvik kanunları gereği geri kazanmalarına olanak sağlanmıştır.

ARÇELİK. A.Ş. Merkez Kalibrasyon Laboratuvarı’ndan hizmet talep edebilmek için mkl@arcelik.com elektronik posta adresinden faydalanarak laboratuvar personeli ile irtibata geçebilirsiniz.

Basınç Kalibrasyon Laboratuvarı Fotoğrafı, Boyutsal Kalibrasyon Laboratuvarı Fotoğrafı, Elektriksel Kalibrasyon Laboratuvarı Fotoğrafı, Sıcaklık/Nem Kalibrasyon Laboratuvarı Fotoğrafı, Tork Kalibrasyonu Laboratuvarı Fotoğrafı

 

 

 

 

İÇERİKLER

Arçelik A.Ş. Sürdürülebilirlik Raporu