Stajlar

ARÇELİK A.Ş. olarak; lise ve üniversite öğrencilerine sağladığımız staj olanağı ile öğrencilerin gelişimine destek verip iş hayatına hazırlarken, şirketimizin gelecekteki potansiyel insan kaynağını belirlemeyi hedefliyoruz. 

Üniversite staj başvuruları her yıl Şubat ayı içinde online olarak alınmaktadır. 
 
Lise staj başvurusu için bizzat şirketimiz İnsan Kaynakları Bölümleri'nden temin edilen staj başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

 

 
Lise Stajları
 
• Lise staj başvuruları Mayıs-Haziran ayları içinde kabul edilir ve staj okul dönemi olan Eylül-Haziran ayları içinde gerçekleştirilir.
• İnsan Kaynakları Bölümü koordinasyonunda şirket genelinde her yılın Nisan ayında Lise Stajyerleri Kontenjan Anketi ile bölümlerin öğrenci sayısı, meslek alanı, staj günü talepleri belirlenir.
• Anket sonucunda belirlenen stajyer ihtiyacı, İnsan Kaynakları Bölümü tarafından doldurulan ihtiyaç tespit formu ile birlikte Mayıs ayı içinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve ilgili okul müdürlüklerine gönderilir.
• Staj yapması kesinleşen öğrencilerin meslek eğitim sözleşmeleri ilgili okullardan eğitim öğretim yılı başlangıç haftası içinde İnsan Kaynakları Bölümü'ne ulaştırılarak staj süreci başlatılır.
• Stajın ilk haftasında öğrencilere Şirket tanıtımı ve uygulamalarını Şirket Oryantasyon programı yapılır. 
 
Üniversite Stajları  
 
Arçelik Fresh Start Staj Programı öğrenciler için yeni bir başlangıçtır. Üniversitede teorisi öğretilen bilgilerin 2 ay boyunca dünyada birçok ülkede pazar lideri olan bir teknoloji firmasında pratikte deneyimlenmesidir. Başvuru dönemi sonrasında birçok aşamayı geçerek programa katılma fırsatı yakalayan 3.ve 4. sınıf öğrencileri staj süreleri boyunca danışman eşliğinde bir projede yer alma şansına sahip olurlar. Aynı zamanda en az 20 iş günü sigortası üniversitesi tarafından karşılanarak zorunlu stajını şirketimizde tamamlamak isteyen tüm öğrenciler de Fresh Start Staj Programına başvuruda bulunabilirler.
 
Başvurular 21 Ocak – 15 Mart tarihleri arasında bit.ly/ArcelikFreshStart2019 mikro sitesi üzerinden alınmaktadır.
 
Başvurular ön kriterler doğrultusunda değerlendirilerek uygun olan adaylar online işe alım süreçlerimizden geçmektedir.
 
 
 
 
 
 
 

İÇERİKLER