Kültür, Sanat ve Spora Destek

Arçelik A.Ş., kültür ve sanatın bir toplumun gelişiminde en önemli unsurlardan biri olduğu ilkesinden hareketle, çeşitli kültür ve sanat etkinliklerine destek vererek ülkemizin bu konulardaki gelişiminde de rol oynamaktadır. Arçelik, kültür ve sanat festivallerine verdiği desteğin yanı sıra, müzik alanında önemli sanatçılarımızın albümlerine ve belgesel çalışmalarına da destek olmuştur. 

Kültür ve Sanat Sponsorlukları

Festivaller: 

- İstanbul, Ankara, Eskişehir Sanat ve Kültür Festivalleri 

Müzik Albümleri:

- Yunus Emre Oratoryosu-CD (Kaset, Plak)

- İdil Biret-CD

- Güher-Süher Pekinel-CD

- Şefika Kutluer-CD 

Belgeseller:

- Cumhuriyetin Hayalleri Belgeseli

- TEMA-Erozyon Belgeseli

- Türk İktisat Tarihi Belgeseli 

- 45 yıllık tarihi boyunca, Beyaz Eşya üretiminde ve imalat sanayiinde ‘Türkiye’nin ilkleri’ne imza atmanın ayrıcalığına sahip olan Arçelik, 2001 yılında "Mamulâattan Markaya" kurum tarihi çalışması kitabını yayınlamıştır. ‘Mamulâttan Markaya’ kitabı, kendi tarihini, bu tarihi adım adım oluşturanların tanıklıkları ile belgeleyen ilk kurum tarihi kitabıdır.

Sergiler :

Leonardo : Evrensel Deha Sergisi

Arçelik A.Ş., “yaratıcılık ve teknoloji” değerleriyle örtüşen, uluslararası üne sahip ve Leonardo Da Vinci'nin interaktif icatlarını kapsayan, “Leonardo: Evrensel Deha” Sergisi' nin, sponsorluğunu üstlenmiştir.di. 

Da Vinci'nin orijinal çizimlerini derinlemesine çalışmış, konularında uzman tarihçiler ve mühendisler tarafından inşa edilmiş benzersiz 40 adet işlevsel, çoğu gerçek ebatlarda replikayı içeren sergiyi, İstanbul'da iki ay içinde 114.000 kişi ve Ankara'da da bir ay içinde 60.000 sanatsever ziyaret etmiştir.

Spor

Arçelik A.Ş., eğitim, kültür ve sanatın yanı sıra spora verdiği desteği, genç nesillerin gelişimine yapılan önemli bir katkı görerek kuruluşundan itibaren Türkiye'de birçok farklı spor dalına sponsor oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Milli Takımlar Ana Sponsorluğu

Türkiye’nin en sevilen markası Arçelik, Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar Ana Sponsorluğu’nu üstlendi.

Arçelik ve TFF arasında imzalanan sponsorluk anlaşması ile kırmızı-beyaz renkleri ve milli değerleri tüm dünyada temsil eden iki köklü kurum güç birliği yaptı. Arçelik, bu anlaşma ile ‘Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar Ana Sponsoru’ unvanına sahip oldu. Arçelik bu kapsamda Erkek Milli Takımları (A Milli Erkek Takımı, A2 Milli Erkek Takımı, U21 Ümit Milli Takım, U20, U19, U18, U17, U16, U15, U14 Milli Erkek Takımları) ve Kadın Milli Takımları (A Milli Kadın Takımı, U19, U17, U15 Milli Kadın Takımları) ana sponsor olarak destekleyecek.

Beko

Beko, spor aracılığı ile toplumsal gelişlimi desteklemekte ve her geçen gün bu alandaki yatırımlarına yenilerini eklemektedir. 

Beko’nun Türkiye ve dünyadaki spor sponsorlukları ile ilgili güncel bilgiye https://www.beko.com.tr/sponsorluklar/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Grundig

Sosyal sorumluluk çalışmaları  kapsamında sportif faaliyetlere her fırsatta destek veren Grundig, Türkiye’de 2014-2015 ve  2015-2016 sezonlarında Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı’nın isim sponsorluğunu üstlenmiştir.

İÇERİKLER